Dopravní soutěž

news img

V úterý 25. září jsme se poprvé zúčastnili školního kola dopravní soutěže. Poctivě jsme se připravovali a s chutí se pustili do plnění úkolů v těchto disciplínách: zdravověda, testy, dopravní situace, jízda zručnosti a dopravní značky. Velmi pečlivě nás prověřovali vojáci, paní vychovatelky, paní asistentky i naši štarší spolužáci. Na stupně vítězů vystoupili:

1. místo - Kubík Procházka 

2. místo - Natálka Hubová 

3. místo - Karolínka Maliková

Gratulujeme a všem zúčastněným děkujeme za podané výkony, snahu a soutěživost.

Dopravní soutěž

V úterý 22. září jsme se poprvé zúčastnili školního kola dopravní soutěžě. Poctivě jsme se připravovali a s chutí se pustili do plnění úkolů v těchto disciplínách:

zdravověda, testy, dopravní značky, jízda zručnosti a dopravní situace. Velmi pečlivě nás prověřovali policisté, vojáci, paní vychovatelka i naši starší spolužáci.Všichni jsme se snažili a vavříny vítězství si odnesli :1. místo - Barborka Dvořáková, 2. místo - Filípek Caletka a 3.místo - Ondrášek Vývoda. Vítězům blahopřejeme a všem zúčastněným děkujeme za podané výkony, soutěživost a snahu.

FOTO

 

Barevný den bez aut

21.09.2015 14:20

Po cestě zpět z arboreta jsme si nemohli nechat ujít akci města Hranice - Barevný den bez aut. Náměstí bylo plné soutěžních stanovišť, ukázek první pomoci, hasičů a dopravních soutěží. I když jsme teprve prvňáčci, s chutí jsme vyplnili test s dopravní tématikou, pokusili se roztřídit odpad do těch správných kontejnerů a vyzkoušeli si hasičskou techniku.

 A potom už honem do školy na oběd a domů - vyprávět zážitky z celého pátečního dopoledne.

FOTO

 

Arboretum lesnické školy

21.09.2015 14:13

V pátek 18. 9. 2015 jsme se vypravili na návštěvu velmi zajímavého místa - arboreta SLŠ Hranice. Čekali nás studenti lesnické školy, kteří nás provedli "lesní říší" a ukázali nám spoustu zajímavých přírodnin. My si je mohli osahat, očichat, pozorovat i poslouchat. Nakonec jsme z přírodních materiálů poskládali skřítka či vílu a s kornoutem plným "lesních pokladů" se vydali zpět do "říše lidí".

Lesu zdar!

FOTO

 

Bezpečnou cestou do školy

V pondělí 14. 9. 2015 se vydali prvňáčci  spolu se strážníkem Městské policie Hranice - panem Kociánem, bezpečně do ulic. Po vysvětlení a vyzkoušení teorie jsme si   v praxi  ověřili znalosti pravidel a chování pod profesionálním dohledem. Děti - chodci, se za běžného provozu pustily s chutí do správného přecházení vozovky po přechodech a poznávání dopravních značek v okolí školy.

Tento výukový program je součástí projektu 1. tříd  "Bezpečnou cestou do školy ", na který navazuje dopravní soutěž - 22. 9. 2015.

FOTO

 

 

První školní den

 

Tak už jsou z dětí opravdoví školáci.

Přišli plní očekávání a nadšení za doprovodu svých rodičů, mladších sourozenců, babiček ... Ve třídě je s úsměvem přivítala paní učitelka, paní vychovatelka a paní asistentka. Po úvodním zahájení přišli společně přivítat prvňáčky pan ředitel a paní zástupkyně naší ZŠ a zástupci města. Školáčci hned první den ukázali, jak jsou šikovní.

Čeká nás rok plný zážitků, práce a poznávání. Budeme „třídou plnou pohody“ - 1.A.

FOTO

 
Více zde: https://struhlovsko-2015-1a.webnode.cz/a1-trida/
 

Fotogalerie


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto

 
Vloženo: 26. 09. 2018       Stránka: 1. A

OFICIÁLNÍ NÁZEV:

Základní škola a mateřská škola Hranice, Struhlovsko,
příspěvková organizace 

Adresa:
Struhlovsko 1795,
753 01 Hranice,
IČ: 14618575
Kde nás najdete:
Loc: 49°33'8.38"N, 17°43'40.258"E

KONTAKTY:

Tel.: + 420 581 602 599
Fax: + 420 581 602 600
E-mail: stru(zavináč)stru(tečka)hranet(tečka)cz

Ředitel školy
Mgr. Radomír Macháň, tel.: 581 650 151

Další kontakty:
Školní jídelna při ZŠ tel.: 581 650 155
Mateřská škola tel.: 581 650 165

MAPA:

VZDĚLÁVACÍ PROGRAM:

Školní vzdělávací program pro základní vzdělávání
Ať s míčem, knihou nebo kružítkem - příležitost u nás dáme všem.

DOPLŇKOVÁ ČINNOST:

Pořádání odborných kurzů, školení
a jiných vzdělávacích akcí včetně lektorské činnosti

REALITNÍ ČINNOST:

Pronájem a půjčování věcí movitých
Hostinská činnost (stravování cizích strávníků)

loga-partneri
METEOSTANICE
PPUC
Výuka přírodních věd nově
Spolu a lépe
SFŽP ČR
Pokusné ověřování
ERASMUS+
OPVK

2001 - 2019 © Základní škola a mateřská škola Hranice, Struhlovsko, příspěvková organizace - All rights reserved      developed: CodeKey.cz    grafika: Wedipa