Na Rališce jsme zažili všechno

news img

Sníh na svahu i ze sněžných děl, vodu, déšť, bláto, nárazový vítr, který z technického sněhu tvořil bílou neprůhlednou oponu. Mlhu, štiplavý kouř jako důsledek boje lesníků s kůrovcem, a krátce i svah zalitý sluncem, kdy si člověk s přivřenýma očima říká, že tohle je ta správná zima. Všechno jsme prožili a přesto nikdo nelitoval - byl to přece pobytový "lyžák"- studnice zážitků a vzpomínek...

Na Rališce - pro naši školu již domovském svahu na Horní Bečvě - žáci ve dvou lyžařských a jednom snowboardovém družstvu zdokonalovali naučenou techniku sjíždění . Pravda, pět z nich se nezúčastnilo základního kurzu v pátém ročníku, ale zatáčeli již první den a postupně smazávali rozdíl v dovednostech. 

V úterý jsme měli kopec jen pro sebe - bez příplatku. Ale s deštěm - místy vydatným. Nikdo to však nevnímal. Mokří jsme totiž byli již cestou na svah. A tak se jezdilo, učilo. padalo, vstávalo. O množství nasáklé vody jsme se přesvědčili až před nástupem na odpolední výuku, kdy jsme zjistili, že mokré věci i na horkých radiátorech nejsou suché, jen méně mokré. Zvolili jsme náhradní plán a přesunuli vycházkový odpočinkový půlden ze středy na úterý. A pobyt na čestvém vzduchu nahradili společensko sportovní zábavou.

Nejkrásnější ráno bylo to čtvrteční. Při noční oblevě napadalo množství sněhu, které stromy zadržely, a cestou ke svahu nám vytvořily ozdobnou slavobránu. Někteří si museli připadat jako v ráji, když navíc mezi bíle obtěžkanými větvemi prosvítalo slunce.

Všichni včetně instruktorů zvládli nástrahy velkého kopce směrem dolů i nahoru, kdy sedačková lanovka neodpouštěla žádnou nepozornost při nastupování. Navíc bez zranění, nemocí i kázeňských prohřešků.  Pro nás dospělé byl kurz povedený. Snad jej tak budou hodnotit i děti a to přes hodinové zpoždění při pátečním odjezdu, kdy jsme v zapadlém autobuse čekali na vyproštění traktorem místních technických služeb.

 

- haš - 

 

Fotogalerie


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto

 
Vloženo: 09. 02. 2020       Stránka: Novinky

Recitační soutěž 1. stupně

Do okresního kola recitační soutěže postupují Hana Košíková a Eliška Brodňanová

17. 02. 2020   Novinky   Více zde

Recitační soutěž 2. stupně

Výsledky školního kola

12. 02. 2020   Novinky   Více zde

Pozvánka

09. 02. 2020   Novinky   Více zde

Lyžařský kurz 5. ročníku

JE ODLOŽEN!

Vzhledem k současné situaci a nedostatečným zárukám,

04. 02. 2020   Novinky   Více zde

Představení - v hlavní roli HÁZENÁ

Závěr 1. pololetí si prvostupňoví žáci naší školy zpestřili házenkářským turnajem. 

 

 

 

01. 02. 2020   Novinky   Více zde

OFICIÁLNÍ NÁZEV:

Základní škola a mateřská škola Hranice, Struhlovsko,
příspěvková organizace 

Adresa:
Struhlovsko 1795,
753 01 Hranice,
IČ: 14618575
Kde nás najdete:
Loc: 49°33'8.38"N, 17°43'40.258"E

KONTAKTY:

Tel.: + 420 581 602 599
Fax: + 420 581 602 600
E-mail: stru(zavináč)stru(tečka)hranet(tečka)cz

Ředitel školy
Mgr. Radomír Macháň, tel.: 581 650 151

Další kontakty:
Školní jídelna při ZŠ tel.: 581 650 155
Mateřská škola tel.: 581 650 165

MAPA:

VZDĚLÁVACÍ PROGRAM:

Školní vzdělávací program pro základní vzdělávání
Ať s míčem, knihou nebo kružítkem - příležitost u nás dáme všem.

DOPLŇKOVÁ ČINNOST:

Pořádání odborných kurzů, školení
a jiných vzdělávacích akcí včetně lektorské činnosti

REALITNÍ ČINNOST:

Pronájem a půjčování věcí movitých
Hostinská činnost (stravování cizích strávníků)

loga-partneri
METEOSTANICE
PPUC
Výuka přírodních věd nově
Spolu a lépe
SFŽP ČR
Pokusné ověřování
ERASMUS+
OPVK

2001 - 2020 © Základní škola a mateřská škola Hranice, Struhlovsko, příspěvková organizace - All rights reserved      developed: CodeKey.cz    grafika: Wedipa