Florbalové vítězné drama

Starší žáci sedmi škol z Hranicka a okolí bojovali na florbalovém turnaji o postup do okresního kola.

 

 

 

Děkuji za reprezentaci školy těmto hráčům:

Štěpán (Obo) Obořil  
Tomáš (Němý) Němeček 
Vojtěch (Blažena) Blažek 
Vojtěch (Bezďa) Bezděk
Filip (Růža) Růžička
Tomáš (Stáňa) Staněk
David (Dejv) Frydrych
Aleš Nedělka
Tomáš Přikryl

Jakub Maňas


Již úvodní losování dávalo tušit, že to bude napínavé až do konce. Nejspravedlivější způsob rozdělení je los. Težce se tato pravda přijímá, když do čtyřčlenné skupiny byli nalosováni všichni tři favorité celého turnaje. A pouze vítěz bere vše.
Zahajovací zápas. Hrajeme proti "Šromoťáku".  Němý dá brzy uklidňující gól a zdá se zapomenuto, že jsme do utkání skočili prakticky nerozcvičení. Zdání klame, nedůsledné odehrání míčku v obraně na hůl soupeře znamenalo ztrátu vedení.  U obou soupeřů byli registrování florbalisté, "kroužkaři" i  bojovníci z jiných sportů, bez kterých by se tým nesložil. Ten náš se odmítal smířit s remízou.  Častým střídáním  jsme si vynutili útočný tlak, který Růža pohotovou dorážkou přetavil v gól. Další přidal po zkušeně  proměněném nájezdu, když jej soupeř předtím fauloval ve vyložené  pozici před bránou.
Druhý zápas  - soupeři prominou - měl být předčasným finále a další utkání se měla odehrát "jen do počtu". Ó, jak se všichni mýlili. Byla to bitva. Sportovní i taktická. Borci z Máje nás zatlačili před vlastní bránu a chtěli rozhodnout od úvodního hvizdu rozhodčího. Ač jsme měli na hřišti nejzkušenější dvojici obránců (Němý, Blažena), odražený míček si soupeř našel dřív a uklidil jej do naší sítě. Byli jsme jak opaření. Prohrávat s největším favoritem v polovině zápasu bylo nemilé. Ale ne ztracené. Němý se přemístil na pozici útočníka, a pokud si toho někdo ze soupeřů nestačil všimnout, upozornil ho rozhodčí, který píšťalkou potvrdil Němého vyrovnávací branku. Po ní se hra zdánlivě zklidnila, přednost dostalo bránění a nám pomohla  i tyčka, bavurní zákrok Oba i oddechový čas, aby i poslední chvíle zápasu mohli dohrát ti nejzkušenější.
Vše odehráno, zbývá poslední zápas dne. Karty jsou rozdány. Musíme vyhrát o 4 branky, abychom se mohli podívat do nové lipnické multifunkční haly, kde se okresní kolo bude konat. V naší skupině papírově nejslabší soupeř však vstoupil do zápasu suverénně,  bylo vidět, že se kluci z Hustopeč v předchozích zápasech sehráli a jejich hra měla řád. Věděli, že nás posouvá dál jedině útočná hra a krásnou brankou z protiútoku nás zaskočili. Dát teď již 5 branek se zdálo nemožné, ale Němý jako správný kapitán zavelel k útoku a do minuty srovnal z volného úderu skóre. Za hru vysokou holí jsme dostali dárek v podobě přesilové hry a tu Bezďa střelou k tyči využil: 2:1. Ve druhém poločase kolotoč našich šancí pokračoval, klidu v zakončení bránil rychle ubíhající čas. Florbalové zkušenosti poté předvedl Němý, který brankáři clonil prudkou a přesnou střelu Stáni (3:1), a po dlouhých třech minutách sám dorazil Dejvovu ránu na 4:1. Májováci ke konci zápasu mohutně povzbuzovali soupeře, který hrál opravdu dobře, ale naši kluci to buď nevnímali nebo je to hnalo o to víc za postupem. Ten se přiblížil již po 18 sekundách od poslední branky, kdy Němý našel před brankou přihrávkou Stáňu a ten chladnokrevně zavěsil. Ale to nebyl konec. Zápas pokračoval a soupeř se chtěl odvděčil fandícím hráčům - divákům. Měl šance a dokonce tu největší - nájezd!  Nařízené trestné střílení však  Obo chytil a výsledek  5:1 byl již konečný.
Nebyli jsme si však úplně jistí, zda postupujeme. Opravdová radost propukla až při vyhlašování. Nerozhodl ani vzájemný zápas, ani brankový rozdíl ale až poslední kritérium - vyšší počet vstřelených branek. I přes těsný rozdíl si okresní kolo zasloužíme! Díky, kluci...

haš

 

Vloženo: 12. 11. 2018       Stránka: Novinky

Prosba odborné společnosti praktických dětských lékařů

Informace k testování dětí, jimž byla nařízena karanténní opatření.

19. 10. 2020   Novinky   Více zde

Informace k novým opatřením od 14. října 2020

MŠ … v provozu bez omezení; … zákaz osobní přítomnosti ve škole, distanční výuka (viz. informace v dalším textu).

09. 10. 2020   Novinky   Více zde

Přírodovědně-vlastivědná exkurze Dlouhé stráně.

V září 2020 se žáci 8. a 9. ročníků účastnili  celodenní exkurze do přečerpávací vodní elektrárny  Dlouhé Stráně a do nejstarší ruční papírny ve Velkých Losinách.

01. 10. 2020   Novinky   Více zde

Fotosoutěž 2020

Pozor, končí termín!!!

28. 09. 2020   Novinky   Více zde

Sběr v novém kabátě

1. schůzka nově zvolené žákovské samosprávy (členové pro školní rok 2020/21) začala zostra - schválením novým pravidel pro soutěž tříd ve sběru starého papíru.

19. 09. 2020   Novinky   Více zde

Roušky od 2. stupně i během výuky.

Od pátku 18.9.2020 platí povinnost nošení roušek ve všech prostorách školy.

17. 09. 2020   Novinky   Více zde

OFICIÁLNÍ NÁZEV:

Základní škola a mateřská škola Hranice, Struhlovsko,
příspěvková organizace 

Adresa:
Struhlovsko 1795,
753 01 Hranice,
IČ: 14618575
Kde nás najdete:
Loc: 49°33'8.38"N, 17°43'40.258"E

KONTAKTY:

Tel.: + 420 581 602 599
Fax: + 420 581 602 600
E-mail: stru(zavináč)stru(tečka)hranet(tečka)cz

Ředitel školy
Mgr. Radomír Macháň, tel.: 581 650 151

Další kontakty:
Školní jídelna při ZŠ tel.: 581 650 155
Mateřská škola tel.: 581 650 165

MAPA:

VZDĚLÁVACÍ PROGRAM:

Školní vzdělávací program pro základní vzdělávání
Ať s míčem, knihou nebo kružítkem - příležitost u nás dáme všem.

DOPLŇKOVÁ ČINNOST:

Pořádání odborných kurzů, školení
a jiných vzdělávacích akcí včetně lektorské činnosti

REALITNÍ ČINNOST:

Pronájem a půjčování věcí movitých
Hostinská činnost (stravování cizích strávníků)

loga-partneri
METEOSTANICE
PPUC
Výuka přírodních věd nově
Spolu a lépe
SFŽP ČR
Pokusné ověřování
ERASMUS+
OPVK

2001 - 2020 © Základní škola a mateřská škola Hranice, Struhlovsko, příspěvková organizace - All rights reserved      developed: CodeKey.cz    grafika: Wedipa