Zlatý projekt Erasmus + Can I help you?

news img

     Na přelomu března a dubna jsme se zúčastnili posledního pobytu v zahraničí v rámci projektu 112 Can I help you? , a to ve španělské Valencii u Středozemního moře.

     Během tří let jsme navštívili Francii, Polsko, Rumunsko a Španělsko, naučili se poskytnout první pomoc, viděli jsme zásahy záchranářů v horách i na moři, práci hasičů i lékařů, natočili videa, ve kterých hlavními herci jsou naši i zahraniční žáci, ale hlavně jsme poznali kulturu jiných zemí a získali nová přátelství.

     A proč „zlatý“? Protože náš projekt vyhrál 1. místo za nejlepší projekt zaměřený na základní školy, a to v rámci celé Evropské unie ve Štrasburku. Je nám tedy ctí, že můžeme být součástí a velký dík patří všem účastníkům na tomto projektu – žákům, učitelům a rodičům, bez kterých by nebylo možné nic z toho uskutečnit.

     A jak jsme se měli ve Valencii? I když nám kufry praskaly ve švech pod náporem letního oblečení, přivítalo nás počasí na Španělsko výjimečné. První dva dny svítilo sluníčko, ale vítr od moře byl chladný. Dokonce jsme měli tu čest zažít událost, která se dle místních opakuje jen několikrát v roce, a to když se střídají období – a tou je déšť. Ten většinou trvá dva dny.

     Valencie se rozkládá na pobřeží Costa del Azahar česky Pobřeží pomerančového květu, na což jsme se přesvědčili na vlastní oči. Pomerančovníky byly úplně všude a jejich vůně se nesla po celém městě.

      První den jsme si prohlédli školu a trénovali jsme tanec. Ten byl součástí projektu a tančili ho všichni žáci školy + zahraniční žáci na pláži, jehož účelem bylo šokovat kolemjdoucí. Tanec začal v deseti lidech a postupně se přidávali další na konečný počet cca 200. Vše si můžete prohlédnout v galerii. Následovala ukázka záchranářské spolupráce pobřežní služby      a vrtulníku, která simulovala záchranu tonoucího či těžce raněného z lodi na vrtulník.

      Zbylé dny jsme poznávali krásy Valencie a děti trénovaly jazykové dovednosti v rodinách, které se o ně perfektně staraly. Ochutnali jsme typické španělské jídlo paellu, prohlédli si nádhernou Valencii a její střed – Staré město, do kterého se vstupovalo bránou. Tam nás čekala spousta historických památek a staveb – gotická budova tzv. Hedvábné burzy – zapsaná mezi památky UNESCO, tržnice Mercat Central, katedrála Panny Marie, valencijské vlakové nádraží Estació del Nord, přímo ve středu města, základové kameny Valencie aj.

     Po závěrečném rozloučení  jsme se již těšili domů. Hlavně na české polštáře, jídlo a taky na to, že se konečně vyspíme, protože španělský noční život byl pro nás někdy opravdu náročný.smiley

 

Zde si můžete prohlédnout tanec dětí tzv. Flashmob https://www.youtube.com/watch?v=IZ0ZyoxANgI

Zde video z prezentace stánků na pláži ve spolupráci s místními složkami první pomoci, jejichž hlavními aktéry byly děti účastnící se projektu.

https://www.facebook.com/elcarmenbenicalap/videos/275091293425789/UzpfSTEwMDAwOTk5NzQ4ODAxMzo4Mzg3NzQxMDY0NjU4MzE/?id=100009997488013

Další výsledky práce z tohoto projektu si budete moci prohlédnout v červnu.

 

 

Fotogalerie


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto


 foto

 
Vloženo: 10. 04. 2019       Stránka: Novinky

Paříž, Oxford, Londýn

Předčasný dárek za vysvědčení dostalo 41 žáků, kteří díky projektové aktivitě školy vycestovali se čtvrtinovým doplatkem do evropských velkoměst na poznávací zájezd.

18. 06. 2019   Novinky   Více zde

Přírodovědně - technická exkurze

Exkurze osmáků a deváťáků do přečerpávací vodní elektrárny Dalešice, jaderné elektrárny Dukovany a chráněné krajinné obasti.

17. 06. 2019   Novinky   Více zde

Královny sportu

Je spravedlivá, je přesná, nic neodpouští a je základem dalších sportů. Proto královna. To je atletika i Šárka Kašpáková, díky jejímž úspěchům sportuje mnoho dívek a žen a která byla garantem a hlavní hvězdou krajského kola dalšího ročníku Odznaku všestrannosti.

15. 06. 2019   Novinky   Více zde

Krajské kolo biologické olympiády

Ondřej Burianec - úspěšný řešitel v krajském kole 53. ročníku biologické olympiády

27. 05. 2019   Novinky   Více zde

Beseda se spisovatelkou

Naši školu navštívila v minulých dnech vzácná návštěva – PANÍ SPISOVATELKA Alena  Mornštajnová.

24. 05. 2019   Novinky   Více zde

OFICIÁLNÍ NÁZEV:

Základní škola a mateřská škola Hranice, Struhlovsko,
příspěvková organizace 

Adresa:
Struhlovsko 1795,
753 01 Hranice,
IČ: 14618575
Kde nás najdete:
Loc: 49°33'8.38"N, 17°43'40.258"E

KONTAKTY:

Tel.: + 420 581 602 599
Fax: + 420 581 602 600
E-mail: stru(zavináč)stru(tečka)hranet(tečka)cz

Ředitel školy
Mgr. Radomír Macháň, tel.: 581 650 151

Další kontakty:
Školní jídelna při ZŠ tel.: 581 650 155
Mateřská škola tel.: 581 650 165

MAPA:

VZDĚLÁVACÍ PROGRAM:

Školní vzdělávací program pro základní vzdělávání
Ať s míčem, knihou nebo kružítkem - příležitost u nás dáme všem.

DOPLŇKOVÁ ČINNOST:

Pořádání odborných kurzů, školení
a jiných vzdělávacích akcí včetně lektorské činnosti

REALITNÍ ČINNOST:

Pronájem a půjčování věcí movitých
Hostinská činnost (stravování cizích strávníků)

loga-partneri
METEOSTANICE
PPUC
Výuka přírodních věd nově
Spolu a lépe
SFŽP ČR
Pokusné ověřování
ERASMUS+
OPVK

2001 - 2019 © Základní škola a mateřská škola Hranice, Struhlovsko, příspěvková organizace - All rights reserved      developed: CodeKey.cz    grafika: Wedipa