Dny volby povolání v rámci kariérního poradenství pro deváťáky

news img

Pomalu se blíží čas, kdy se žáci devátých tříd budou rozhodovat o tom, kam budou směřovat jejich kroky po skončení základní školy. Není to jednoduché rozhodnutí, protože od něho závisí velká část žákovy budoucnosti, to, s jakými lidmi se bude setkávat, i to, jakým životním stylem bude žít. V rámci kariérního poradenstvím se proto na naší škole ve dnech 15.10. 2019 (pro žáky 9.A) a 16.10. 2019 (pro žáky 9.B) uskuteční Dny volby povolání.

O co jde?

V rámci Dnů volby povolání mají žáci možnost zúčastnit se zážitkových aktivit, projektivních technik, zájmových dotazníků a testů kognitivních a intelektových schopností s následným individuálním poradenstvím (možností osobní konzultace) zaměřeným na pomoc při studijním a profesním rozhodování a budoucím profesním směřování žáků.

V čem mohou žákovi pomoci Dny volby povolání?

Testování profesní orientace je zaměřeno na odhalení žákovských zájmů, motivací, schopností a osobnostních předpokladů pro další studium a určité typy povolání. Skrze Dny volby povolání se žák dozví, jaký je typ osobnosti, v jakém pásmu kognitivních schopností se nachází a pro které studijní a profesní obory má předpoklady. Všechny tyto informace bude žák konzultovat individuálně, případně i se svými rodiči se školní psycholožkou. To může žákovi výrazně napomoci při rozhodování a při výběru nejvhodnější střední školy a udělat tak důležitý krok při volbě jeho budoucího povolání. Samotné rozhodnutí je však na žákovi.

Co žák potřebuje ke Dnu volby povolání?

Písemný souhlas rodiče (zákonného zástupce) s účastí na testování profesní orientace v rámci kariérního poradenství. Žák se bez informovaného souhlasu podepsaného jeho zákonným zástupcem  nemůže zúčastnit Dnů volby povolání. Ale nejvíce bude potřebovat chuť dozvědět se něco nového o sobě, aby si správně vybral vstup do dalších etap svého života. :)

 

Vloženo: 14. 10. 2019       Stránka: Novinky

Urvali jsme to vůlí a srdcem

Loni jsme v okrskovém kole  vyhráli skupinu. Letos - bez registrovaných hráčů - jsme v sestavě tvořené všemi, kteří navštěvují florbalový zájmový útvar, přijížděli s ambicí dobrého dalšího tréninku a odjížděli... s vítězstvím ve skupině a postupem do okresního kola!

11. 11. 2019   Novinky   Více zde

Astronomická olympiáda

V říjnu proběhlo na naší škole školní kolo Astronomické olympiády.

11. 11. 2019   Novinky   Více zde

Úniková hra/Eescape room Sigmunda Freuda

Dne 11.10. 2019 se čtyřčlenný tým z devátých tříd  - Eliška, Veronika, Daniel a Josef, vydal na zdejší hranické gymnázium. Na gymnázium  šli  s informací, že se zúčastní únikové hry  (vyřeší hádanky, najdou stopy a indicie, zorientují se v daném prostoru a uniknou z místnosti v daném čase).

22. 10. 2019   Novinky   Více zde

V úterý začínáme vážit, vážně!

V letošním školním roce bude sběrová soutěž probíhat podle stejných pravidel jako loni - tedy...

07. 10. 2019   Novinky   Více zde

Dopravní soutěž

V září proběhla na naší škole Dopravní soutěž.

02. 10. 2019   Novinky   Více zde

OFICIÁLNÍ NÁZEV:

Základní škola a mateřská škola Hranice, Struhlovsko,
příspěvková organizace 

Adresa:
Struhlovsko 1795,
753 01 Hranice,
IČ: 14618575
Kde nás najdete:
Loc: 49°33'8.38"N, 17°43'40.258"E

KONTAKTY:

Tel.: + 420 581 602 599
Fax: + 420 581 602 600
E-mail: stru(zavináč)stru(tečka)hranet(tečka)cz

Ředitel školy
Mgr. Radomír Macháň, tel.: 581 650 151

Další kontakty:
Školní jídelna při ZŠ tel.: 581 650 155
Mateřská škola tel.: 581 650 165

MAPA:

VZDĚLÁVACÍ PROGRAM:

Školní vzdělávací program pro základní vzdělávání
Ať s míčem, knihou nebo kružítkem - příležitost u nás dáme všem.

DOPLŇKOVÁ ČINNOST:

Pořádání odborných kurzů, školení
a jiných vzdělávacích akcí včetně lektorské činnosti

REALITNÍ ČINNOST:

Pronájem a půjčování věcí movitých
Hostinská činnost (stravování cizích strávníků)

loga-partneri
METEOSTANICE
PPUC
Výuka přírodních věd nově
Spolu a lépe
SFŽP ČR
Pokusné ověřování
ERASMUS+
OPVK

2001 - 2019 © Základní škola a mateřská škola Hranice, Struhlovsko, příspěvková organizace - All rights reserved      developed: CodeKey.cz    grafika: Wedipa