Do odvolání je uzavřena základní škola, mateřská škola i školní jídelna.

Aktualizováno 7. 4. 2020, 13:30 hod. - platby za MŠ a ŠD

Vážení rodiče.

Z rozhodnutí vlády a na základě mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví zůstane s účinností od 11. března 2020 naše základní škola do odvolání uzavřena.

Sledujte, prosím, stránky naší školy, na kterých Vás budeme průběžně informovat o vývoji situace ohledně uzavření základní školy i případném ukončení platnosti mimořádného opatření. Aktuální informace budou i na webových stránkách města.

Na stránkách jednotlivých tříd budou žáci svými vyučujícími elektronicky instruování, jak pokračovat ve vzdělávání a samostudiu. Přesto, že jde o značný zásah do procesu výuky a vzdělávání, bude naší snahou minimalizovat veškeré negativní dopady.

Aktualizováno 11. 3. 2020, 12:00 hod.

V souvislosti s rozhodnutím vlády o uzavření základních, středních i vysokých škol informuje ČSSZ o nároku na ošetřovné, které mohou rodiče dětí čerpat, pokud v důsledku tohoto rozhodnutí zůstanou doma s dítětem mladším 10 let. Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školy Vám vystavíme na sekretariátu školy. Podrobnější informace naleznete zde.

S politováním Vám musíme oznámit, že v souladu s mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví zakazujícím s účinností od 10. března 2020 pořádání všech akcí s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob, bylo Sdružení rodičů při ZŠ Struhlovsko nuceno zrušit večírek školy plánovaný na pátek 13. března 2020.

Aktualizováno 12. 3. 2020, 13:30 hod.

Na základě nařízení Bezpečnostní rady města Hranic a v souladu s mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví k ochraně obyvatelstva a prevenci nebezpečí vzniku a rozšíření onemocnění COVID-19 způsobené novým koronavirem SARS-CoV-2 se s okamžitou platností až do odvolání uzavírá celý areál základní školy, včetně tělocvičen a venkovních sportovišť. Výjimkou je prozatím jen školní jídelna.

Aktualizováno 12. 3. 2020, 15:00 hod.

Vláda vyhlásila od čtvrtečních 14 hodin v České republice nouzový stav kvůli koronaviru. Zakázala také konání akcí s počtem lidí vyšším než 30 a zakázala vstup do restaurací od 20 hodin večer do 6 hodin ráno. Omezila také vstup do České republiky pro cizince a zakázala českým občanům vstupovat do rizikových zemí. Opatření mají platit po dobu 30 dnů.

Aktualizováno 16. 3. 2020, 12:00 hod.

Z rozhodnutí Bezpečnostní rady města Hranic se s účinností od 19. března 2020 uzavírá do odvolání už i naše mateřská škola a školní jídelna.

V souladu s mimořádným opatřením vlády budou z rozhodnutí Bezpečnostní rady města Hranic o děti ve věku od 3 do 10 let, jejichž zákonní zástupci pracují jako zaměstnanci bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví a příslušníci ozbrojených sil pečovat MŠ Pohádka, Hranice a MŠ Sluníčko, Hranice.

ČSSZ informuje o nároku na ošetřovné, které mohou čerpat i rodiče dětí navštěvujících předškolní vzdělávání, pokud v důsledku rozhodnutí o uzavření mateřské školy zůstanou doma s dítětem mladším 10 let. Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školy Vám vystavíme na sekretariátu školy (základní školy v budově na adrese Struhlovsko 1795). Podrobnější informace naleznete zde.

Všichni strávníci z řad cizích strávníků naší školní jídelny se mohou přihlásit k odběru obědů v Jídelně Hranice, příspěvková organizace, na tř. 1. máje 358.

Aktualizace 18. 3. 2020, 14:30 hod.

Vláda zakázala s účinností od pondělí 16. 3. 2020 od 0:00 hod. do 24. března 2020 do 6:00 kvůli dalšímu šíření nového typu koronaviru volný pohyb lidí po ČR. Vláda již předtím vyhlásila nouzový stav. V Česku od sobotního rána začal platit zákaz otevřít restaurace a prodejny kromě potravin, lékáren, drogérií, benzinek a některých dalších.

Hejtman Olomouckého kraje nařídil s platností od 18. března od 12 hodin povinné nošení ochranných prostředků dýchacích cest na veřejnosti (roušky, respirátory, šátky, šály a obdobné tkaniny) až do odvolání. Od 19. 3. 2020 od 0:00 hod. platí toto nařízení na území celé České republiky.

Aktualizace 7. 4. 2020, 13:30 hod.

Rada města Hranic schválila zrušení úplaty za vzdělávání v mateřské škole, tzv. školkovné a úplaty za školní družinu v základních školách, zřízených městem. Zrušení poplatků platí s účinností ode dne jejich uzavření. Znamená to, že platby za měsíc březen budou jednotlivá školská zařízení  rodičům dětí vracet v poměrné části. Školní družiny byly uzavřeny 11. března na základě vydaného mimořádného opatření vlády ČR. Městské mateřské školy byly uzavřeny od 19. března 2020.
Platby budeme vrácet po ukončení bezpečnostních opatření a znovuotevření mateřské školy a školní družiny, kdy bude známa přesná částka celkové vratky. Děkujeme za pochopení a snížení administrativní zátěže.

 

Aktuální informace o koronaviru a aktuálních opatřeních týkajících se města Hranic naleznete na webových stránkách města Hranic.

 

Omlouváme se tímto za případné vzniklé komplikace a děkujeme za pochopení.

Jménem pedagogických i nepedagogických pracovníků školy Radomír Macháň.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vloženo: 10. 03. 2020       Stránka: Novinky

Sportovní den - seznam disciplín

Letos se vracíme k tradičnímu sportovnímu ukončení školního roku: soutěžením tříd v netradičních disciplínách a spoluorganizováním nejstarších žáků - devátáků.

26. 06. 2022   Novinky   Více zde

Pracovní nabídka

Hledáme novou kolegyni/kolegu do našeho týmu.
Učitelku/učitele 1. stupně ZŠ.

26. 06. 2022   Novinky   Více zde

Spolupráce s NPI

Jak spolupracuje školka se školou? Jak se věnujeme diagnostice dětí v mateřské škole? Zvládají i prvňáčci skupinovou práci? Zvládají......vše díky skvělým pedagogům....díky za ně.

10. 06. 2022   Novinky   Více zde

Proč šesťáci stříhají listy?

Protože vyrábí leporelo!

01. 06. 2022   Novinky   Více zde

Vareniky

Deváťačky z Ukrajiny nám představily své národní jídlo

01. 06. 2022   Novinky   Více zde

Afrika naživo

25. 05. 2022   Novinky   Více zde

OFICIÁLNÍ NÁZEV:

Základní škola a mateřská škola Hranice, Struhlovsko,
příspěvková organizace 

Adresa:
Struhlovsko 1795,
753 01 Hranice,
IČ: 14618575
Kde nás najdete:
Loc: 49°33'8.38"N, 17°43'40.258"E

KONTAKTY:

Tel.: + 420 581 602 599
Identifikátor datové schránky: nevmmq6
E-mail: skola(zavináč)zsstruhlovsko(tečka)cz

Ředitel školy
Mgr. Radomír Macháň, tel.: 581 650 151

Další­ kontakty:
Školní jídelna při ZŠ, tel.: 581 650 155
Mateřská škola,  tel.: 581 650 165

MAPA:

VZDĚLÁVACÍ PROGRAM:

Školní vzdělávací program pro základní vzdělávání
Ať s míčem, knihou nebo kružítkem - příležitost u nás dáme všem.

DOPLŇKOVÁ ČINNOST:

Pořádání odborných kurzů, školení
a jiných vzdělávacích akcí včetně lektorské činnosti

REALITNÍ ČINNOST:

Pronájem a půjčování věcí movitých
Hostinská činnost (stravování cizích strávníků)

loga-partneri
PPUC
Výuka přírodních věd nově
Spolu a lépe
SFŽP ČR
Pokusné ověřování
ERASMUS+
OPVK
Doučování žáků škol
Rozvoj digitálních kompetencí pedagogů
IKAPOK II
IKAP II

2001 - 2022 © Základní škola a mateřská škola Hranice, Struhlovsko, příspěvková organizace - All rights reserved      developed: CodeKey.cz    grafika: Wedipa